Recent Winners

Share   
RUNNING TOTAL OF WINS SINCE
OUR FIRST RUNNER WON ON - 22 OCT 2005

618

DYNAMIC SYNDICATIONS SELECTED HORSES HAVE AVERAGED

50 WINS PER SEASON
FOR PAST 10 YEARS
2009/10 - 2018/19


A WINNER A WEEK
EVERY WEEK
FOR 7 YEARS!
368
WINS
- 364 WEEKS

(1st AUGUST 2008 - 31st JULY 2015
)

# INDIVIDUAL RUNNERS
231


# INDIVIDUAL WINNERS
219 = 94.8%


# INDIVIDUAL PRIZEMONEY EARNERS

224 = 96.9%


WINNING PRIZEMONEY EARNED

$16,194,245


AVERAGE PRIZEMONEY PER RUNNER
$70,035 (426% > Industry Average: $17,099)

Note 1: Prizemoney Earned is for "WINS ONLY" and does not include any prizemoney for placings

Note 2: Prizemoney Earned does not include the additional "ON-SALE" residual values of each horse which is also realised upon racetrack retirement.
 
RUNNING TOTAL OF RACE WINS
FOR THIS 2019/20 RACING SEASON
(1/8/2019 - 31/7/2020)

  21


14 PREVIOUS SEASONS WINS 597

2018/19 Racing Season 55
2017/18 Racing Season 55
2016/17 Racing Season 24
2015/16 Racing Season 34
2014/15 Racing Season 43
2013/14 Racing Season 42
2012/13 Racing Season 56
2011/12 Racing Season 56
2010/11 Racing Season 61
2009/10 Racing Season 68
2008/09 Racing Season 40
2007/08 Racing Season 33
2006/07 Racing Season 21
2005/06 Racing Season *9
(*OUR FIRST SEASON) 

CHRONOLOGICAL ORDER OF ALL
DYNAMIC SYNDICATIONS
SELECTED HORSES
RACE WINS



618. OUR FUN (Dundeel x Funzero)
The Love Benchmark 64 Hcp 1885m at Newcastle 7/12/19 (TRACK RECORD)









617. FRENZIED (Americain x Paris Tryst)
KJ Scaffolding / CBC Building 2019 BONG BONG CUP at Bong Bong 22/11/19 (TRACK RECORD)





616. CONSTANZIA (Pierro x Mafia Miss)
Segenhoe Stud Class 1 Hcp 1400m at Scone 21/11/19







615. PINCER (Redoute's Choice x Pretty Pins)
Bowermans Office Furniture Plate 1900m at Rosehill 20
/11/19







614. TELEPLAY (Written Tycoon x Special Episode)
$160,000 Kevin Heffernan Stakes Gr3 1300m Weight-For-Age at Sandown 16/11/19







613. SONDELON (Lonhro x Trisara)
KIA EVENING STAR Bm76 1250m at Canterbury 15/11/19






612. VINACEOUS (Savabeel x Villifye)
bet365 Bm58 1600m at Hamilton 12/11/19





611. TELEPLAY (Written Tycoon x Special Episode)
JIM BEAM STAKES Gr3 1400m, at FLEMINGTON - MELBOURNE CUP DAY 5/11/19







610. CONSTANZIA (Pierro x Mafia Miss)

BJ’S WORKWEAR Maiden Handicap, 1280M at Muswellbrook 5/11/19





609. TAPICONIC (Tapit x Touch Love (USA) 

NEW ZEALAND BLOODSTOCK CG&E Maiden Plate, 1150m at Cessnock 28/10/19





608. FALCON ISLAND (Harbour Watch x Strathspey)

GERONIMO - NEW HOLLAND Agricultural COONAMBLE CUP, 1600M 13/10/19 (Track Record)





607. PUB GRUB (Snitzel x Huiskes)

Club Tuross and Oceanview Brassierie Maiden Plate 1210m at Moruya 17/9/19


606. COURU (All Too Hard x Pas De Deux)
Oak Tree Retirement Village - ST ALBERTS COLLEGE CUP BM58 1300m at Armidale 14/9/19








605. YAO DASH (Smart Missile x Rahy Storm)
Strawberry Hill Stud Bm 72 at Randwick 7/9/19







604. DAMBULLA (Fastnet Rock x Temple Of Peace)
TAB Class 1 & Maiden 2000m Plate at  Canberra 6/9/19








603.LOVING HEART (Epaulette x Lucentino)
Tattersalls Hotel Maiden Hcp 1200m at Gilgandra 24/8/19




602. REAL THINKER (So You Think x Margobelle)
S&S Equipment Hire BM64 Handicap at Moe 22/8/19


601. YAO DASH (Smart Missile x Rahy Storm)
Headwater @ Vinery 3YO Maiden Hcp 1200m at Canterbury 21/8/19







600. REAL THINKER (So You Think x Margobelle)
Coleraine Cup Sunday 22nd Sept BM58 Handicap 1600m at Coleraine 18/8/19


599. DECROUX (Lope De Vega x Mimes)
ANZ Bloodstock News Benchmark 72 Handicap 1900m at Canterbury 7/8/19









598. HOTEL AMOUR (Americain x Paris Tryst)
Illawarra Turf Club Benchmark 64 Stayers Handicap 2400m at Kembla Grange 3/8/19







 
597. DECROUX (Lope De Vega x Mimes)
HORSEPOWER Class 3 Handicap 1400m at Scone 22/7/19









596. ESCAPED (Exceed And Excel x Se Sauver)
FIGTREE 2YO Maiden 1000m at Kembla Grange 25/7/19












595. IBINI (Commands x Chaste)
HORSEPOWER Class 3 Handicap 1400m at Scone 22/7/19









594. HOTEL AMOUR (Americain x Paris Tryst)
Revolution Print Class 1 & Maiden Plate 2140m at Goulburn 22/7/19








593. DAMBULLA (Fastnet Rock x Temple Of Peace)
Grange Hotel Maiden Plate 1600m at Gosford 18/7/19







592. TASK AND PURPOSE (Zoustar x Combat Kitty)
JFK Contracting F&M Class 1 1400m at Goulburn 12/7/19







591. HOTEL AMOUR (Americain x Paris Tryst)
Hungerford Hill Wines Maiden Plate 1600m at Newcastle 6/7/19








590. ALONEINABAA (Lonhro x Imanabaa)
Toronto Workers Club Maiden Plate 900m at Newcastle 6/7/19











589. ELABORATE (Excelebration x Laurinel Argie)
TLE Newcastle Bm64 2350m Hcp at Newcastle 22/6/19




588. READY TO PROPHET (Smart Missile x Ready To Live)
GAI WATERHOUSE CLASSIC Listed Race 1350m at Ipswich 17/6/19














587. EMPATHY (All Too Hard x Galapagos Girl)
Petals Florist Network Class 1 1000m at Tamworth 8/6/19



586. LAMMA HILTON (Casino Prince x Georgia Blues)
Happy Birthday Kellie Tarrant Benchmark 66 1600m at Scone 31/5/19




585. IBINI (Commands x Chaste)
Gooree Cellars & Pantry Benchmark 66 at Mudgee 18/5/19



584. ELABORATE (Excelebration x Laurinel Argie)
Peakfoam Maiden Plate 1600m at Kembla Grange 14/5/19







583. FRENZIED (Americain x Paris Tryst)
Anna Jarvis Class 1 SW 2000m at Kembla Grange 11/5/19







582. READY TO PROPHET (Smart Missile x Ready To Live (USA))
Emirates Park Denise's Joy 3yo Fillies LISTED RACE at Scone 1100m 11/5/19











581. FRENZIED (Americain x Paris Tryst)
HMA Group 3YO Maiden 1600m at Wyong 2/5/19




580. OUR FUN (Dundeel x Funzero)
Dapto Maiden Hcp 1400m at Kembla Grange 30/4/19






579. CATALANIC (Medaglia D'Oro x Catalan Bay)
"Hero of Romani" Stayers Cup 2700m at Cessnock 25/4/19




578. TOMATIN (Smart Missile x Highland Daughter)
Mudgee Florist Maiden Hcp 1400m at Mudgee 21/4/19










577. ROCKIN' RUGA (Redoute's Choice x Sevruga)
Wollongong RSL GALLIPOLI CUP CG&E Bm 64 at Kembla Grange 20/4/19









 

576. MUSHAIREB (GB) (Invincible Spirit (IRE) x Hidden Brief (GB))
ATC Australian Turf Club Hcp Bm 74 1400m at Warwick Farm 17/4/19
* OUR FIRST EUROPEAN IMPORT








575. CHOCOLATIER (Redoute's Choice x La Praline)
2019 Ray White / Emms Mooney BATHURST CUP 1800m Open Hcp at Bathurst 17/3/19







 574. FEMTOMETRE (Excelebration x Nuclear Force)
TBBC "Tuncurry Mile" 1500m Class 2 Hcp 1500m at Tuncurry-Forster 9/3/19





573. SONDELON (Lonhro x Trisara)
Events By ATC Bm76 1500m at Rosehill 27/2/19







572. RESORT (Domesday x Nusa Dua)
ANZ Bloodstock News Bm76 2400m at Rosehill 27/2/19



 


571. CHILCOTIN (Medaglia D'oro x Lake Charlotte)
Rygate Racecourse Surveyors Bm64 1500m at Hawkesbury 24/2/19










570. CHOCOLATIER (Redoute's Choice x La Praline)
Bioworma Bm64 1800m at Hawkesbury 21/2/19









569. DEEP CHILL (Wandjina x Eskimo Queen)
Sledmere Stud 2YO Plate 1200m at Warwick Farm 13/2/19





568. KRISTENSEN (Sebring x Rock Success)
Ronald McDonald House - Donate Now Maiden Hcp 1250m at Taree 10/2/19


567. FEMTOMETRE (Excelebration x Nuclear Force)
Drought Buster Maiden Hcp 1200m at Gilgangra 9/2/19
200th Individual Winner from 217 Individual Runners




566. THEHORSEISWITHME (I Am Invincible x Moulin Rouge)
The OXFORD - Bm 85-60 1200m in Macau 3/2/19



565. RESORT (Domesday x Nusa)
Tanjin Park Stud - Sapphire Coast Cup 2200m Bm66 at Mourya 3/2/19

 
564. WITCHES (Lonhro x Quija)
Ryde Kia - Evening Star 1550m at Canterbury 18/1/19











563. EMPATHY (All Too Hard x Galapagos Girl)
Lockyer Family / Glencoe Graziers Maiden Hcp 1000m on Debut at Glen Innes  12/1/19


562. THEHORSEISWITHME (I Am Invincible x Moulin Rouge)
The Diamond Bm 70-50 1200m at Macau 30/12/18

 

561. COURU (All Too Hard x Pas De Deux)
The Harvest Goulburn Mdn Hcp 1300m at Goulburn 20/12/18







560. REAL THINKER (So You Think x Margobelle)
Tatiara Truck and Trailer / SABOIS MMdn Hcp 1550m Mdn Hcp at Boardertown 16/12/18

 
559. THEHORSEISWITHME (I Am Invincible x Moulin Rouge)
The Ballinrobe Bm 55-30 1200m in Macau 23/11/18



 
558. BERGDORF (Manhattan Rain x Miss Excellence)
Hahn Super Dry 3.5 Bm 66 1000m at Dubbo 20/11/18




557. ARGIE BARGIE (Snitzel x Laurinel Argie)
O'Donnell & Hanlon Class 3 1450m at Kempsey 9/11/18




556. TELEPLAY (Written Tycoon x Special Episode)
MSS Security Sprint LISTED RACE 1200m at Flemington 6/11/18 (Melbourne Cup Day)




















555.THEHORSEISWITHME (I Am Invincible x Moulin Rouge)
The Timaru Bm 45 1200m in Macau 3/11/18

 

554. IBINI (Commands x Chaste)
Turrunga Stud Class 2 1100m at Scone 26/10/18
 
 

553. THEHORSEISWITHME (I Am Invincible x Moulin Rouge)
The Remington Bm 45-25 1050m in Macau 19/10/18


 

552. TELEPLAY (Written Tycoon x Special Episode)
Hygain F&M Benchmark 70 Hcp at Ballarat 12/10/18










551. LAMMA HILTON (Casino Prince x Georgia Blues)
Pacific Palms Holidays TUNCURRY-FORSTER TOOHEYS XXXX GOLD CUP at Tuncurry 7/9/18









550. ELABORATE (Excelebration x Laurinel Argie)
Fresh-R Class 1 Hcp 1600m at Wyong 26/8/18